Jdi na obsah Jdi na menu
 


Betis Sevilla posílili Odonkor, Wagner a Sobis

29. 8. 2006
Betis Sevilla posílil těsně před koncem přestupového období o trojici kvalitních hráčů. V úterý podepsal klub španělské Primera División smlouvy s Jorge Wagnerem a Rafaelem Sobisem z brazilského Internacionalu Porto Alegre a Davidem Odonkorem z Borussie Dortmund.
Dvaadvacetiletý německý reprezentant Odonkor podepsal s klubem pětiletý kontrakt (za 6 milionů euro). Osmadvacetiletý záložník vítěze Poháru osvoboditelů Jorge Wagner se upsal andaluskému klubu na čtyři roky.

Betis také oznámil, že dosáhl dohody o přestupu jednadvacetiletého Wagnerova spoluhráče a zároveň talentovaného útočníka Sobise. Jeho kontrakt by měl vypršet za osm let. Sobis, který už byl povolán do brazilské reprezentace, byl jedním z klíčových mužů Internacionalu při cestě za vítězstvím v Poháru osvoboditelů (jihoamerickém ekvivalentu Ligy mistrů).

Prezident Betisu Pepe Leon potvrdil, že poslední plánovanou posilou je záložník AC Milán a švýcarské reprezentace Johann Vogel. Vogelův příchod ovšem zřejmě záleží na prodeji brazilského útočníka Ricarda Oliveiry do Itálie.

Betisu se podařilo získat velké peníze díky prodeji španělského reprezentanta Joaquína do Valencie. Betis dostal za hvězdu španělského fotbalu 25 milionů euro, což je letos v létě druhá nejvyšší přestupní částka ve Španělsku. Více peněz (26 milionů euro) stál pouze Diarra z Mali, jehož koupil z Lyonu Real Madrid.